قوانین و مقررات

موافقتنامه حاضر میان شرکت ثروت آفرینان سیصد و شصت به شماره ثبت ۵۸۶۳۸۵ (لوکیشن ۳۶۰) و شما به عنوان کاربر، به عنوان شرایط عمومی استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰ ، به شرح ذیل است.
لطفاً، پیش از ثبت نام برای عضویت به عنوان کاربر یا استفاده از این خدمات، شروط این قوانین را به دقت مطالعه فرمایید. شما با ثبت نام به عنوان کاربر و یا به صرف دسترسی یا استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰:
 ۱) موافقت خود را با شروط این موافقتنامه اعلام می نمایید؛
۲) اظهار می دارید که دارای اهلیت قانونی لازم برای انعقاد قرارداد جهت استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰ هستید.
چنانچه استفاده از خدمات ما، متضمن استفاده شما از خدمات اشخاص ثالث نیز باشد، ما مسئولیتی در قبال خدمات ارائه شده از سوی اشخاص ثالث بر عهده نخواهیم داشت.
 چنانچه در خصوص هر یک از مفاد این موافقتنامه، سؤالی برایتان پیش آمد با ما تماس بگیرید. 
۱- تعاریف 
لوکیشن۳۶۰:  نرم افزار سامانه راهنمای شهری تحت نام تجاری « لوکیشن۳۶۰» است که در حال حاضر، امکان مشاهده نقشه ایران و همچنین جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای مورد نظر شما را در چارچوب نقشه فعلی، فراهم می‌نماید. همچنین، خدمات لوکیشن۳۶۰ از طریق جذب و معرفی و درج موقعیت مشاغل نظیر لوکیشن هر کسب وکار (با اطلاعات کامل)، مشاغل خانگی، مشاغل سیار و سایر موارد، توسط اعضای فعال لوکیشن۳۶۰ ثبت و به روزرسانی می‌شود. این حق و اختیار برای ما محفوظ است که در هر زمان، اقدام به افزودن بر این خدمات، تغییر، حذف و یا اصلاح این خدمات نماییم. 
کاربرران:  هر شخص حقیقی دارای اهلیت قانونی است که از خدمات لوکیشن۳۶۰ (با ایجاد حساب کاربری) استفاده می نماید. کودکان، حق استفاده مستقل از خدمات و ایجاد حساب کاربری مستقل را نخواهند داشت و استفاده آن ها صرفاً تحت نظارت و مراقبت ولی و یا قیم قانونی آنها امکان پذیر است. بنابراین، ولی یا قیم قانونی کودک مسئول کلیه رفتارها و تخلفات کودک از شرایط مندرج در این سند خواهد بود.
محتوای ایجاد شده توسط کاربر:  هرگونه محتوایی است که کاربر لوکیشن۳۶۰، در چارچوب این موافقتنامه بارگذاری می کند و قابل مشاهده یا دسترسی توسط سایر کاربران است.
۲- موضوع موافقتنامه 
مشروط به رعایت مستمر مفاد این موافقتنامه از سوی شما، ما به شما حق غیر تجاری، قابل رجوع، غیر انحصاری و غیر قابل انتقال استفاده از لوکیشن۳۶۰ را می دهیم و شما می توانید از موضوع این موافقتنامه به شرح ذیل استفاده نمایید: 
۱ مشاهده نقشه، جستجو و افزودن پیام عمومی و اختصاصی برای محتوای ایجاد شده توسط پذیرندگان لوکیشن۳۶۰  
۲ نمایش دادن موقعیت کسب‌وکارها بر روی نقشه لوکیشن۳۶۰ به صورت آنلاین، ویدئویی یا در قالب نسخه چاپی توسط کاربر، به شرط حفظ حقوق مالکیت فکری لوکیشن۳۶۰ 
لوکیشن۳۶۰ می‌تواند هر زمان از اجازه خود به موجب این سند رجوع نموده و دسترسی شما را به نرم‌افزار و خدمات خود، محدود و یا کاملاً قطع نماید. لذا هیچ‌گونه مسئولیتی از جمله بابت خسارات وارده به کاربر به جهت اعمال محدودیت یا قطعی کامل لوکیشن۳۶۰، متوجه ما نخواهد بود.
۳- شرایط استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰
نیازمندی‌های اولیه کاربری:  برای استفاده از خدمات ما، به دستگاهی نیاز است که نرم‌افزاری سازگار و دسترسی به اینترنت فعال داشته باشد. این دو عامل بر کیفیت عملکرد و نحوه ارائه خدمات لوکیشن۳۶۰ تأثیر مستقیم می‌گذارند. نرم افزار لوکیشن۳۶۰ در حال حاضر صرفاً بر روی دستگاه‌های اندرویدی فعال است. همچنین، کاربر میتواند از نسخه تحت وب لوکیشن۳۶۰ به نشانی Location360.org به منظور مشاهده موقیعت مشاغل بر روی نقشه استفاده نماید و البته در حال حاضر، امکان مسیریابی در نسخه اول وجود ندارد. برخی از خدمات لوکیشن۳۶۰، صرفاً در صورتی‌که مکان‌یاب (location) گوشی همراه شما فعال باشد، قابل ارائه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، حتماً سیاست‌نامه حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران را مطالعه نمایید.
هزینه استفاده:  نرم افزار لوکیشن۳۶۰، نرم‌افزاری رایگان است و شما به عنوان کاربر برای نصب و استفاده از این نرم‌افزار  بر روی دستگاه خود، متحمل هیچ هزینه‌ای از جانب ما نخواهید شد. با این حال، بدیهی است که برای دسترسی به خدمات لوکیشن۳۶۰، نیاز به اتصال به اینترنت است و به همین دلیل ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت از شما بابت استفاده از اینترنت هزینه‌ دریافت کند.
کاربران بین‌المللی:  اطلاعات نقشه و دیگر خدمات لوکیشن۳۶۰ در سرورهایی در داخل ایران نگهداری می‌شوند و امکان استفاده از نرم افزار و هیچ کدام از خدمات یا اطلاعات لوکیشن۳۶۰ فعلا در خارج از ایران وجود ندارد.
علائم راهنمای جاده‌ای، اطلاعات مسیر و جاده‌ها (اعم از مسدودی، یک طرفه یا دو طرفه بودن مسیر و غیره) که توسط لوکیشن۳۶۰ ارائه می‌شوند، جایگزین علائم واقعی ای که در مسیر و جاده‌ها مشاهده می‌کنید (از جمله علایم مسیریابی و علائم راهنمایی و رانندگی) نیست. بنابراین، لوکیشن۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در قبال دقت صددرصدی نقشه ها و صحت مطلق محتوای آن ناظر بر وضعیت مسیرها و مسیریابی نداشته و نخواهد داشت و صرفاً به عنوان یک ابزار کمک کننده و تکمیلی عمل می کند. 
حساب کاربری:  شما نمی‌توانید از نرم افزار و خدمات لوکیشن۳۶۰ ، بدون ایجاد حساب کاربری استفاده نمایید. در این صورت لوکیشن۳۶۰ مطابق با سیاست‌نامه حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران، اطلاعات شما را، جمع‌آوری و نگهداری خواهد کرد. این اطلاعات به ما جهت ارائه خدمات دقیق کمک می‌کند. به منظور استفاده از خدمات شما نیاز به ایجاد یک حساب کاربری دارید.
۴- محدودیت های استفاده 
تعهد شما به رعایت کامل این بخش، پیش شرط حق اعطائی ما به شما برای استفاده از لوکیشن۳۶۰ است. شما در موقع استفاده از لوکیشن۳۶۰ ، امکان انجام اقدامات زیر را نخواهید داشت: 
۱. تلاش برای رمزگشایی (Decipher)، ترجمه معکوس (Reverse Translate)، تجزیه (Decompile)، جدا کردن (Disassemble)، مهندسی معکوس (Reverse Engineer) یا هرگونه تلاش برای بازسازی یا کشف هرگونه کد منبع، الگوریتم و فرمت فایل خدمات لوکیشن۳۶۰ ؛ اعم از اینکه این اقدام، شخصاً از جانب شما یا از طریق سایر اشخاص از جانب شما انجام شود. 
۲. تلاش برای کرول کردن (Crawling)، اسکرپ کردن (Scrapping) و استفاده از هرگونه ربات، اسپایدر و اسکرپر جهت دسترسی خودکار به سایت و پایگاه‌داده به هر منظور. 
۳. استفاده از لوکیشن۳۶۰ به منظور ارائه خدمات مشابه متعلق به خودتان یا اشخاص ثالث به سایرین.
۴. اصلاح، تغییر، دستکاری، تجزیه یا بازبینی لوکیشن۳۶۰ یا هر بخش از آن. 
۵. انتقال، لیسانس فرعی، واگذاری و توزیع حقوق مادی و معنوی متعلق به لوکیشن۳۶۰ و به طور کلی، به اشتراک گذاشتن حقوق ناشی از این موافقتنامه با اشخاص ثالث و همچنین، ایجاد محصول یا خدمت جدیدی که مبتنی بر حقوق ناشی از این موافقتنامه باشد. 
۶. از کار انداختن، دور زدن و ایجاد هرگونه اختلال در ویژگی های امنیتی لوکیشن۳۶۰ یا ایجاد اختلال در خدمات ما؛ 
۷. انتقال کدهای مخرب، ویروس ها، کرم های رایانه‌ای و هرآنچه ماهیت مخرب یا فریبنده دارد، به لوکیشن۳۶۰ یا از طریق لوکیشن۳۶۰ به سایرین؛ 
۸. حذف، پاکسازی و تغییر نام تجاری، علامت تجاری، لوگو، نام دامنه و هرگونه ویژگی ممیزه برند لوکیشن۳۶۰ که در آن به کار رفته است؛ 
۹. دسترسی یا استفاده از خدمات ما به گونه‌ای که منجر به نقض حقوق مالکیت فکری ما یا اشخاص ثالث شود؛ 
۱۰. استفاده از خدمات ما برای اهداف مجرمانه یا ارتکاب اقدامات مجرمانه علیه اشخاص (حقیقی و حقوقی) یا دولت جمهوری اسلامی ایران. 
مصادیق فعالیت‌های ممنوعه، منحصراً شامل موارد مذکور نیست و کاربر مکلف است شخصاً با کسب آگاهی از قوانین و مقررات موضوعه از انجام اقدامات ناقض قانون و نظم عمومی خودداری نماید.
۵- مالکیت سیستم و حقوق راجع به مالکیت های فکری 
۱-۵. شما به وسیله این موافقتنامه تصدیق و تایید می نمایید که کلیه حقوق و منافع لوکیشن۳۶۰  (اعم از سایت، نرم افزار و پایگاه داده آن) و حقوق و منافع مربوط به مالکیت فکری آن، از جمله و نه محدود به کپی رایت، اسرار تجاری، علائم تجاری و غیره، متعلق به لوکیشن۳۶۰ است و شما صرفاً حق محدود و قابل رجوع استفاده از لوکیشن۳۶۰ را مطابق شروط این موافقتنامه خواهید داشت. هیچ یک از مفاد این موافقتنامه، به عنوان اعراض ما از حقوق مالکیت فکری لوکیشن۳۶۰ که مطابق با قوانین و مقررات مربوطه، شناسایی و به رسمیت شناخته شده باشد، تلقی نمی گردد. 
۲-۵. استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰ و محتوای آنها، هیچ‌گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای کاربر به وجود نمی‌آورد. بنابراین هرگونه استفاده از اطلاعات کسب و کارها، مکان‌های روی نقشه ها، طرح‌های تجاری و بیزینسی، بدون اجازه صریح و کتبی لوکیشن۳۶۰ ممنوع است. لوکیشن۳۶۰ حق ممانعت از دسترسی و استفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰ را در صورت مشاهده هرگونه استفاده غیرمجاز یا غیرقانونی برای خود محفوظ خواهد داشت.
۶- محتوای ایجاد شده توسط کاربر 
شما می‌توانید به عنوان کاربر لوکیشن۳۶۰ ، از طرق پیش‌بینی شده از جانب ما، اقدامات ذیل را انجام دهید و کلیه این اقدامات تحت عنوان محتوای ایجاد شده توسط کاربر تلقی خواهد شد: 
الف) جستجوی تمام مشاغل و کسب‌وکارهای درج شده از سوی پذیرندگان سیستم
ب) گزارش تخلف برای مطالب به اشتراک گذاشته شده از سوی پذیرندگان سیستم
ج) لایک و دیس لایک مطالب و اطلاعات درج شده از سوی پذیرندگان سیستم
د) شرکت در قرعه‌کشی‌های لوکیشن ۳۶۰
ک) ارسال لوکیشن و پروفایل پذیرندگان سیستم به مخاطبین خود در نرم افزارهای ارتباط جمعی
ی) ارسال و درج پیام خصوصی و عمومی برای پذیرندگان سیستم
لطفاً توجه نمایید که: جستجو و گزارش وضعیت کسب‌وکارها همزمان با رانندگی اکیداً ممنوع است. بنابراین، جستجوی خود را صرفاً پس از توقف در مکانی که مطابق با قانون مجاز است، اعلام نمایید؛ جستجو توسط سایر سرنشینان همزمان با حرکت خودرو، بدون ایجاد اختلال در تمرکز و دقت راننده مجاز است.
مسئولیت استفاده از حساب کاربری از این جهت که نام کاربری و شماره تلفن همراه و رمز ورود مختص به کاربر می‌باشد و هیچ شخص دیگری از رمز ورود آگاهی ندارد، صرفا با کاربر است. به همین جهت کاربر باید احتیاط لازم را برای حفظ و نگهداری از اطلاعات ورودی خود به عمل آورد و لوکیشن ۳۶۰ مسئولیتی در قبال سو‌ء استفاده از دیگران از حساب کاربری شما ندارد. 
محتوای ایجاد شده توسط کاربر، دیدگاه‌های لوکیشن ۳۶۰ را منعکس نمی‌کند و لوکیشن ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در قبال متن، کلام، نظر محتواها نداشته و نخواهد داشت. 
همزمان با ثبت محتوای ایجاد شده توسط کاربر، شما اجازه استفاده غیرانحصاری و غیرقابل رجوع از محتوای ایجاد شده توسط خود را به لوکیشن ۳۶۰ و سایر کاربران لوکیشن ۳۶۰ می‌دهید. بنابراین، لوکیشن ۳۶۰ مجاز است از محتوای ایجاد شده‌ی قانونی و مشروع توسط کاربر، به نحو تجاری یا غیرتجاری، استفاده یا نسخه‌برداری نماید. سایر کاربران می‌توانند صرفاً با اهداف غیرتجاری از چنین محتواهایی استفاده نمایند. 
لوکیشن۳۶۰ حق بررسی محتوای ایجاد شده توسط شما را قبل یا بعد از ارائه آن توسط شما، محفوظ خواهد داشت. بنابراین، ما می‌توانیم از انتشار محتوای ایجاد شده در لوکیشن۳۶۰ جلوگیری نموده یا پس از انتشار، هر زمان آن را حذف نماییم.  لوکیشن۳۶۰ در موارد معدودی نسبت به بررسی محتوای ایجاد شده توسط کاربر اقدام می‌نماید و نظارت مستمری بر این محتواها ندارد یا بر اساس گزارش سایر کاربران، اقدام به بررسی محتوای ایجاد شده توسط کاربر به منظور حصول اطمینان از انطباق این محتواها با شرایط این سند می‌کند. 
شما همزمان با ایجاد محتواهای موضوع این بند، تایید و تضمین می‌نمایید که محتوای ایجاد شده از سوی شما، متضمن نقض حقوق مادی و معنوی هیچ شخصی نبوده و شخصاً مجاز به ارائه نظر شخصی در سیستم لوکیشن۳۶۰  هستید. کاربران لوکیشن۳۶۰ می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی مشخص شده در این موافقتنامه، اعتراض خود را نسبت به صحت این محتواها یا نقض حقوق خود، به لوکیشن۳۶۰ اعلام نمایند. 
۷- محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های محتوای ایجاد شده توسط کاربر 
۱-۷. ارسال و ثبت برخی محتواها توسط کاربران ممنوع است و لوکیشن۳۶۰ هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتواهای غیرقانونی یا مجرمانه نداشته و نخواهد داشت. 
ارسال و ثبت محتوای مجرمانه یا محتوای متضمن لطمه به جان، مال و حیثیت دیگران ممنوع است.
ارسال و ثبت محتواهایی که به سلامت و امنیت عمومی لطمه وارد می‌نماید، ممنوع است.
ارسال و ثبت محتواهایی که انجام افعال مجرمانه را تشویق می‌نماید، ممنوع است.
ارسال و ثبت نظراتی که خارج از چارچوب استفاده از لوکیشن۳۶۰ به عنوان شرکت می‌باشد، از جمله و نه محدود به مواردی که مصداق اظهارات مجرمانه است و یا باعث لطمه به حیثیت خانوادگی یا تجاری دیگران می‌گردد، یا حاوی اطلاعات گمراه کننده یا خلاف واقع است.
مصادیق محتوای ممنوع منحصراً شامل موارد مذکور نیست و کاربر مکلف است شخصاً با کسب آگاهی از قوانین و مقررات موضوعه از ایجاد محتواهایی که ناقض قانون و نظم عمومی کشور می‌باشد، خودداری نماید.
ارسال و ثبت محتوای مرتبط با افراد زیر ۱۸ سال سن.
ارسال و ثبت محتوایی که شامل اطلاعات شخصی افراد باشد. ارسال و ثبت اطلاعات مرتبط با کسب‌وکار و شغل حرفه‌ای، مشروط به انطباق آن با واقعیت، مجاز است. 
۸. سلب مسئولیت 
لوکیشن۳۶۰ به موجب این موافقتنامه هرگونه مسئولیتی را در مورد محتوای منتشر شده توسط کاربر و خسارات مادی و معنوی که ممکن است از انتشار، بارگذاری یا از بین‌رفتن آن‌ها ناشی شود، از خود سلب و ساقط می نماید و تنها در صورت دریافت دستور قضایی، اقدامات مقتضی را در خصوص این محتواها به عمل خواهد آورد. کاربر می‌بایست شخصاً پیش از انتشار محتوای مورد نظر، از انطباق آن با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و مفاد این توافق‌نامه اطمینان حاصل نماید. 
لوکیشن۳۶۰ هرگونه مسئولیت را در قبال کیفیت اینترنت و اینترانت، شبکه‌های کابلی، رادیویی،‌ بیسیم و مخابراتی و سایر عوامل خارج از کنترل لوکیشن۳۶۰ ، همچنین کلیه خسارات ناشی از نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار و سایت را از خود سلب و ساقط نمود. اطلاعات ارائه شده در لوکیشن۳۶۰ ، به منزله اطلاعات قطعی یا مطلق نیست و کاربر صرفاً از خدمات لوکیشن۳۶۰ به عنوان یک ابزار تسهیل کننده استفاده می نماید و استفاده از این خدمات، جایگزین احتیاط و مراقبت لازم از سوی کاربر نیست. 
لوکیشن۳۶۰ هرگونه مسئولیت در قبال سوء استفاده اشخاص ثالث از خدمات ارائه شده به کاربر (یا با بدون آگاهی کاربر) و کلیه خساراتی که در نتیجه‌ی اعمال اشخاص ثالث به کاربر وارد خواهد شد، از خود سلب و ساقط نمود. 
۹. حریم خصوصی
سیاست‌نامه حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران ، که در بخش حریم خصوصی قابل مشاهده است، رویکرد لوکیشن۳۶۰ را درباره چگونگی جمع‌آوری اطلاعات شخصی، ذخیره و استفاده از آنها، به صورت شفاف توضیح می‌دهد. مفاد و شرایط این سیاست‌نامه جزوی از سند شرایط استفاده از خدمات تلقی می‌شود.  
۱۰. نحوه پایان‌دادن به استفاده از لوکیشن۳۶۰
لوکیشن۳۶۰ می‌تواند هر زمان حسب صلاحدید خود، ویژگی‌ها یا عملکردهایی را  در سایت و نرم‌افزار لوکیشن۳۶۰ اضافه یا حذف کند یا صرفا محدودیت‌های آن را کاهش داده یا محدودیت جدیدی اضافه کند. همچنین ممکن است لوکیشن۳۶۰ یکی از سرویس‌های خود را به‌طور کامل متوقف کرده یا به حالت تعلیق در آورد.  
تلاش لوکیشن۳۶۰ ، اعمال تغییراتی در جهت رضایت کاربران است اما تصمیم به ادامه استفاده از سرویس‌های تغییر یافته با شخص شماست. 
۱۱. تخلف از شرایط 
در صورت مشاهده هرگونه تخلف از مفاد این سند، لوکیشن۳۶۰ حساب کاربری متخلف را مسدود نموده و می‌تواند در حدودی که فناوری‌های موجود چنین امکانی را فراهم می‌نمایند، دسترسی کاربر متخلف را به سایت و نرم‌افزار لوکیشن۳۶۰ محدود یا قطع نماید. همچنین لوکیشن۳۶۰ حق پیگیری از طرق قانونی را همواره برای خود محفوظ خواهد داشت. 
سوءاستفاده از خدمات لوکیشن۳۶۰ به هر شکل، استفاده از اختلال سرویس‌ها، استفاده از برنامه‌های مخرب و جاسوسی، استفاده از ربات‌ها و هر نوع روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت، نرم‌افزار و محتویات آن از طریق هر سیستم و شبکه، ایجاد اختلال و تحمیل بار اضافی به هر یک از سرویس‌ها و سرورهای لوکیشن۳۶۰ ممنوع است و در صورت مشاهده چنین فعالیت‌هایی، لوکیشن۳۶۰ حق هرگونه پیگیری از طرق قانونی را برای خود محفوظ خواهد داشت. همچنین لوکیشن۳۶۰ حساب کاربری شخص اخلال‌گر را مسدود نموده، می‌تواند در حدودی که فناوری‌های موجود چنین امکانی را فراهم می‌نمایند، دسترسی کاربر متخلف را به سایت و نرم‌افزار لوکیشن۳۶۰ محدود یا  قطع نماید. 
اگر اقدامات لازم (از جمله انسداد حساب کاربری، قطع دسترسی به سایت و نرم‌افزار لوکیشن۳۶۰ یا پیگیری قانونی) بلافاصله انجام نشد، به این معنی نیست که تخلفات را نادیده گرفته‌ایم یا از احقاق حقوق مطرح‌شده دست کشیده‌ایم. 
۱۲. تغییرات این سند 
مطالب ذکر شده در این سند دائمی نیستند و ممکن است با تغییر در سیاست‌های لوکیشن۳۶۰ ، دستخوش تغییر و تجدید نظر شوند. در صورتی که این تغییرات مهم باشند، به همۀ کاربران اطلاع داده خواهد شد. به هر ترتیب، ادامه استفاده شما از خدمات لوکیشن۳۶۰ ، به منزله قبول تغییرات اعمال شده در این سند خواهد بود. 
۱۳. نظرات و اطلاعات 
سؤال‌ها، انتقادها و پیشنهادهای خود را از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. مطمئن باشید که در اسرع وقت به شما پاسخ می‌دهیم و از نظرات مفید شما در بهبود خدمات خود استفاده می کنیم.